OGK rajamängude Final Four

11. septembril toimus Otepää golfiväljakul OGK rajamängude meistrivõistluste viimane vaatus – Final Four. Igast võistlusklassist (Mehed, Naised ja HCP) jõudsid siia 4 paremat mängijat. Meistriks tulekuks oli vaja lisaks heale golfimängule näidata ka märkimisväärset vastupidavust, sest finaalpäeval tuli kõikidel mängida 2 mänguringi.

Meeste meistriklassi poolfinaalides kohtusid omavahel noorem põlvkond (Margo Liiv vs Igor Viirlaid) ning seenioride põlvkond (Toomas Tamme vs Ake Andressoo).
Margo oli tõsiselt valmistunud. Juba 3. raja järel oli ta ees 2UP, olles ise mänginud 2 alla raja Par’i. 10-nda raja järel oli Margo ees juba 8 rajaga ning edasine tundus pelgalt vormistamisena. Aga liiga vara jala sirgu laskmine lubas Igori tagasi mängu, sest 17. raja avalööke sooritades oli edu kahanenud ainult 2-le rajale. Kahjuks tuli seal Igori poolt eksimus sisse ning Margo sai matshivõiduks vajaliku raja kätte.
Teine poolfinaal möödus alguses palju pingelisemalt. Kusjuures edu said nautida mõlemad mängijad. Peale Ake kahte järjestikust birde’t oli seis 12. raja järel viigis. Peale seda aga Eesti selle aasta seenioride meister enam ei eksinud ning vormistas võidu 16-ndal rajal.

Pronksi heitluses haaras Igor Viirlaid kohe initsiatiivi. Lubas Ake korraks ka järele aga võttis siiski 3/1 võidu 17-ndal rajal.
Finaal oli kahjuks ühepoolne. Margo enesekindlus pingelisest poolfinaalist oli vist saanud kannatada ning Toomas Tamme krooniti klubi rajamängu meistriks juba 14-ndal rajal tulemusega 5/4.

Naiste meistriklassi poolfinaalides kohtusid omavahel Reet Dalberg ja Alice Andressoo ning eelmise aasta finalistid Eva-Kristina Maaring ja Triin Anette Kaasik.
Esimese poolfinaali algus oli väga pingeline ning juhtida said mõlemad mängijad. Esimeselt poolelt tuldi maha Reeda 1 rajalise paremusega. Siis tegi Alice 4 Par’i järjest ning pääses 2-ga juhtima. See oli ka võiduks piisav eduseis.
Teises poolfinaalis ei andnud Eva-Kristina oma emale väga palju võimalusi ning võitis 4/3, olemata kordagi tagaajaja rollis.

Pronksi heitluses alustas Reet Dalberg väga hästi ning hoidis initsiatiiv algusest peale, olles kordvalt ees 4 rajaga. Triin Anette veel üritas lõpuni võidelda ning oli 16. raja järel ainult 1-ga maas. Aga 17-ndal rajal sai selgeks, et Reet Dalberg on kindlustanud omale pronksmedali.
Hoopis teistsugune heitlus käis finaalis meie klubi noorema generatsiooni vahel. Kohe alguses haaras Eva-Kristina initsiatiivi olles 2UP peale 4-ndat rada. Suurüllatus oli juba lähedal. Aga tuntud võitleja Alice ei andnud alla ning peagi oli juba tema peal. Alice’i õhkõrn edu püsis kuni viimase raja viimase putini. Eva Kristinal oli veel võimalus 4m putiga viia mäng lisarajale aga seekord see ei õnnestunud.

HCP klassis said teadupärast osaleda nii mehed kui naised. Just viimase asjaolu tõttu mängiti nende võistlust punastelt tiidelt. See omakorda pani mehi vaatama väljakut teise pilguga. Oli kohti, kus võis riskides võita aga samas tuli ette ka üllatusi.
Igaljuhul sel korral veel naisperel 4 parema hulka asja ei olnud ning poolfinaalides mängisid omavahel Kalev Kuusik ja Mart Urbas ning Hannes Jennsen ja Vadim Apuhtin. Seejuures Mart oli ainuke singel, kes HCP rajamängus nii kaugele jõudis.
Hooaeg on näidanud, et HCP arvestusega rajamängud on alati pingelisemad ning mängud kestavad tavaliselt viimase rajani. Erand ei olnud seegi kord. Esimeses poolfinaalis pääses Kalev alguses ette aga rajad 5-16 mängis Mart -2 raja Par’ga. Vaatamata sellele oli ta eduseis seejärel ainult 2 rada. Vaat selline on HCP rajamäng! Aga lõpuks Mardile siiski võit viimasel rajal.
Teine poolfinaal möödus algusest peale Hannese edusseisus ning lõpes 17-ndal rajal seisuga 3/1.

3-nda koha heitlus oli algusest lõpuni väga pingeline. Kõigepealt Vadim juhtima, siis Kalev jälle ette ning viimastel radadel omakorda Vadim ette. Lõpuks viimasel rajal Vadim kindlustas omale esikolmiku koha ära.
Finaal oli pisut teistsugune aga tulemus sarnane. Mart läks kiirelt juhtima ning esimese poole järel oli juba 5UP ees. Siis järgnes Hannese soolo ning 16. raja järel oldi juba viigis. Mart sai uuesti ette 17-nda järel. Aga 18. rajal oli Hannesel HCP näol 1 löök edu, mille ta ära kasutas ning mäng jätkus juba lisarajal. Selle võitis Mart ning kindlustas omale kuldse medali HCP klassis.

Õnnitleme kõiki paremaid! Medalid pannakse pidulikult kaela hooaja lõpupeol.

Final Fouri tulemused leiad:
Mehed
Naised
HCP klass