Algasid rajamängud

Eelmise nädalal mängiti ära suurem osa rajamängude 1. voorust.

Kõigepealt Meeste Meistriklassist. Siin suuremaid üllatusi ei olnud. TOP 8 asetatud mängijad said kätte oma võidud. Kõige napimalt nendest Igor Viirlaid, kes vajas Ivar Sova alistamiseks lisarada. Väikeseks üllatuseks võib nimetada Jaak Vahi kaotust Marek Tsernjavskile. Aga talvel golfistuudio caddimasteri ametis sai Marek ilmselt niipalju lööke teha kui seni terve karjääri jooksul. Seega hoiatus järgmisele vastasele- ärge Marekit alahinnake!

HCP klassis peeti esimesest voorust ära ligi pooled mängud. Ettearvatult oli põnevust palju rohkem. Osalema tulnud 4-st singel mängijast kukkusid esimeses voorus välja pooled. Kahjuks ka ainuke julge naismängija Triin Anette Kaasik, kes vandus lisarajal alla Sander Maisveele.
Kõige pikemaks kujunes Mart Urbase ja Toomas Männisalu vaheline mäng. Alles 3-ndal lisarajal suutis Mart birdie’ga võidu võtta. Nüüd lähevad järgmises voorus 2 allesjäänud singlit- Mart ja Benno Maaring omavahel kokku.

HCP rajamäng on detailselt jälgitav siit.

NB! Võistluskomittee võttis vastu muudatuse HCP löögimängus mängu HCP arvutamiseks alates järgmisest voorust. 
Nüüd tuleb mängu HCP arvutamiseks võtta koheselt oma HCP-st maha 25% ja saadud tulemusele leiate Slope’i tabelist vastava mängu HCP.
See muudatus on vajalik, sest just sel põhimõttel arvutab Golfbox mängu HCP-d meie rajamängus. Lõpptulemust see enamikel juhtudel ei muuda.
Näide: Meesmängija A HCP on 12,3 ja meesmängija B HCP on 27,7. Kui korrutame mõlemat 0,75, siis saame tulemusteks 9,225 ja 20,775. Punaste tiide slope e. mängu HCP on vastavalt 7 ja 20. Seega vaheks on 13 (raskemat) rada, millel mängija B saab eelise.

Naiste Meistriklassi rajamängudele registreerimine veel kestab.